Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Čia susitiks gero kino ir maisto gerbėjai: rudenį Vilniaus centre atsidarys analogų neturinti nauja

Filmų peržiūros namuose turi ne vieną privalumą – galima patogiai įsitaisyti ant sofos, o ir vakarienės meniu čia kitoks – ne tik spragėsiai ir kokakola. Sakote, kino salėje tai neįmanoma? Galbūt nebeilgai.

Sostinės Gedimino prospekto pašonėje rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje atsiras erdvė, po vienu stogu sujungsianti ir taip puikiai sutariančius kiną bei maistą. Šalia Pramogų banko esančiame pastate, kur daugiau nei dešimtmetį veikė prekybos centras „Maxima“, įsikurs „DOWNTOWN Food hall & Kino deli“. Tiksliausias food hall (nepainioti su food court, apibūdinančiu greitojo maisto užkandinių turgus) atitikmuo lietuviškai, ko gero, yra gurmė kavinių turgus. Šis bus su ypatingu priedu – 26 vietų kino sale, kurioje bus galima gardžiai pavalgyti ir atsigaivinti. Tiek maistas, tiek filmai – atrinkti.

Naujosios vietos logotipe atsispindi pastato kolonų, kino afišų, art deco stilių, miesto gyvenimo atributų (bilietai, plakatai) motyvai


Vienas šio projekto autorių Aidas Akcijonaitis pasakojo, kad apie analogišką vietą, kurioje maisto kavinių turgus veiktų išvien su kino sale, nėra girdėjęs. „Idėja kilo prieš trejus metus, kai Lisabonoje apsilankiau „Time Out“ turguje. Ši antroji pagal lankomumą vieta Lisabonoje man paliko labai didelį įspūdį. Tad grįžęs pradėjau ieškoti patalpų, kur galėčiau įgyvendinti panašų projektą. Tačiau vietos neradau, užsiėmiau kitais darbais. Dabar, kai visai atsitiktinai atsirado tam tinkama vieta ir laiko, nusprendžiau šią svajonę įgyvendinti“, – paaiškino verslininkas.

900 kv. m patalpose su aukštomis lubomis šį rudenį turėtų įsikurti 14–16 skirtingų maisto operatorių, siūlysiančių įvairius užkandžius, patiekalus ir gėrimus. Įkūrėjų tikslas gana ambicingas. Norima, kad kiekvienas gamintojas būtų vienintelis ir geriausias savo kategorijoje. Kitaip tariant, čia picas keps tik vienas picos kepėjas, kavą – vienas kavos virėjas ir t. t. Kokie gamintojai turguje prekiaus savo maistu, kol kas neatskleidžiama, tačiau pusė jų jau aiškus. Tiesa, bus ir šviežių naujokų: „Norisi surinkti maksimaliai atsakingus operatorius, kurie kurtų naujas legendas ir stebuklus. Tikiu, kad jie sugebės nustebinti svečius, juos pritraukti savo išskirtinumu ir inovacijomis.“

Žvelgiant iš verslo pusės, šios idėjos patrauklumas slypi dalybose (stalais, įrankiais, erdve, šildymu, plovykla, rinkodara ir kt.), investicijos ir rizika yra maži. Pašnekovas pastebi, jog tai ypač aktualu tiems, kurie nori pradėti verslą arba plėstis. Jis taip pat akcentuoja, jog maisto kavinių turguje nebus griežtų rėmų, kokius dažnai suteikia prekybos centrai, tarpininkų ar iš aukščiau deleguotų sprendimų. Laisvės pasireikšti bus net ir interjere – anot verslininko, kiekvienas maisto operatorius „atsineš“ savo interjerą.

Valerijos Stonytės nuotr.


Ryškios, gilios raudonos spalvos food hall iš viso bus apie 150 sėdimų vietų. Kiekvienos dienos pietų pasiūlymo kaina bus panaši į vidutinę centre – 5–6 Eur. Tuo metu vakarienė (maistas bus patiekiamas ne vienkartiniuose induose) su gėrimu čia turėtų atsieiti 10–12 Eur.

Kaip ir maistas, taip ir kino filmai bus kruopščiai atrenkami, o žiūrėjimo patirtis sėdint patogiose kėdėse, šalia kurių pristatyti staliukai, išskirtinai komfortiška. Specialiai pagal filmus, kurių dauguma bus iš Europos, į seansus bus siūlomi teminiai užkandžiai ir patiekalai, žadama įdomesnių kukurūzų spragėsių variantų. Seansai vyks 4 kartus per dieną, o bilietas į seansą vidutiniškai kainuos 6–7 eurus. Kitaip tariant, kaina neturėtų stipriai skirtis nuo vyraujančių rinkoje. Be to, kaip ir kituose kino teatruose, čia taip pat bus taikomos nuolaidos.

Be maisto turgaus ir kino teatro, patalpose veiks dar kai kas. Nusileidus žemyn į rūsį pateksite į klubą „Lombardas“, kuris orientuotas į tikro garso pasirodymus ir vyresnę nei 25 m. auditoriją. Kokteiliai, šokiai, disko, džiazas, draugai – taip A. Akcijonaitis apibūdino būsimą šokių ir koncertų vietą. Kodėl „Lombardas“? Nuo 1953 m., kuomet buvo pastatytas pastatas, čia buvo įsikūręs lombardas. Tai buvo valstybinis lombardas sovietinės okupacijos metais.

Vėlyvieji pusryčiai, naktiniai turgūs, produktų pristatymai, šokiai, renginiai terasoje (terasa veiks nuo kito sezono) vidiniame kieme – išklausius visus planus, rodos, kad ši vieta taps aktyvia laisvalaikio ir pramogų erdve.

Preliminarus darbo laikas. Pirm.–Treč. 11:00–21:00, Ketv.–Šešt. 11:00–23:00, Sekm. 11:00–19:00.

Adresas: A. Smetonos g. 5, Vilnius

#kinas #lisabonosturgus #Akcijonaitis #lombardas #timeout #Foodhall #Kinasirmaistas #filmai #foodcourt #turgus #DOWNTOWNFoodHall #AidasAkcijonaitis #maistoturgus #kinoteatras #gurmėturgus #Kinodeli

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg